Aktualności Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji


 

Drodzy Członkowie Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji PTChP

W dniu 8 maja 2022, w czasie XXXVII Zjazdu PTCHP odbyło się spotkanie Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji (ITiR-PTChP).
Zgodnie ze statutem Towarzystwa wybraliśmy nowy Zarząd Sekcji: przewodniczącego – dr Aleksandra Kanię, wiceprzewodniczącego – dr Szymona Skoczyńskiego, sekretarza – dr Jacka Nasiłowskiego oraz członków Zarządu: dr Piotra Janowiaka, dr Adama Hołubka.

 

Niniejszym Newsletterem serdecznie witamy Wszystkich, którzy deklarowali członkostwo. Wierzymy, że zmiana zasad spotkań lekarskich po pandemii COCID-19 będzie bardziej sprzyjać rozwojowi pracy w Towarzystwie, czy w specjalistycznej sekcji. Zachęcamy do przesyłania komentarzy na temat niniejszego numeru, do wyrażania swoich oczekiwań względem Newslettera i pracy w sekcji ITiR. Zwracamy się do Państwa z prośbą o współredagowania kolejnych numerów. Dlatego też, prosimy o zgłaszanie tematów, które uważają Państwo za istotne dla naszego środowiska.

 

Newsletter Sekcji ITiR nr 2/2022

 

Zespół Redakcyjny


Aktualności 

Relacja z konferencji      Jacek Nasiłowski

 

Respiratory Failure and Mechanical Ventilation Conference

9–11 June, 2022 | Berlin, Germany

https://www.ersnet.org/events/rfmv-conference-2022/

 

W bieżącym numerze prezentujemy podsumowanie Respiratory Failure and Mechanical Ventilation Conference 2022, która odbyła się w dniach 9-11 czerwca w Berlinie. Konferencja zgromadziła ok. 400 uczestników, 2/3 z nich uczestniczyło osobiście, a pozostali on-line. Warto zauważyć, że połowę uczestników stanowiły osoby poniżej 40. roku życia.

 

Na konferencji nie zabrakło polskich akcentów. Pani dr Katarzyna Guziejko z Kliniki Pulmonologii Uniwersytetu Medycznego
w Białymstoku zaprezentowała przypadek pacjenta, u którego wykonano bronchoskopię diagnostyczną w trakcie nieinwazyjnej wentylacji.

 

 

https://acrobat.adobe.com/link/review?uri=urn:aaid:scds:US:b895d345-110f-34b6-ab00-1832cc1cdb15

 

 

 

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -