„TB Summit-2024: Zapobieganie gruźlicy, diagnostyka, leczenie i opieka wśród ukraińskich uchodźców i ludności przyjmującej”, Warszawa, Polska, 21-22 marca 2024 r.„TB Summit-2024: Zapobieganie gruźlicy, diagnostyka, leczenie i opieka wśród ukraińskich uchodźców i ludności przyjmującej”, Warszawa, Polska, 21-22 marca 2024 r.

21 marca 2024


Szanowni Państwo,

W imieniu Dr Nino Berdzuli, Dyrektora Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Specjalnego wysłannika WHO ds. działań na rzecz uchodźców z Ukrainy w państwach przyjmujących mamy zaszczyt poinformować, że Biuro Krajowe WHO w Polsce we współpracy z Europejskim Regionalnym Biurem WHO, Polskim Towarzystwem Chorób Płuc oraz Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc organizuje „TB Summit-2024: Zapobieganie gruźlicy, diagnostyka, leczenie i opieka wśród ukraińskich uchodźców i ludności przyjmującej”, który odbędzie się w dniach 21-22 marca 2024 r. w Warszawie. 

Głównymi celami tego spotkania są: przegląd aktualnej sytuacji w zakresie gruźlicy i gruźlicy wielolekoopornej w Polsce i w regionie europejskim, osiągnięcia i wyzwania w zakresie reagowania na gruźlicę w krajach przyjmujących uchodźców, w tym w Polsce, informowanie kluczowych interesariuszy o bieżących zmianach polityki w Polsce, omówienie kluczowych ustaleń i zaleceń Przeglądu Epidemiologicznego i Programowego Gruźlicy oraz usprawnień niezbędnych do skuteczniejszego reagowania na gruźlicę w Polsce i w regionie.

Podczas TB Summit uczestnicy podmiotów realizujących projekty pilotażowe dotyczące gruźlicy podzielą się również swoimi doświadczeniami w zakresie wdrażania nowego modelu leczenia i opieki nad chorymi na gruźlicę w Polsce.

Językami roboczymi spotkania będą angielski i polski, zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

 

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -