Konferencja prasowa „Wyzwania opieki pulmonologicznej w Polsce”Konferencja prasowa „Wyzwania opieki pulmonologicznej w Polsce”

02 grudnia 2022


Serdecznie zapraszamy do udziału w  konferencji prasowej „Wyzwania opieki pulmonologicznej w Polsce”, która odbędzie się w centrum prasowym Newseria (Varso Tower, ul. Chmielna 73, Warszawa) 8 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00. 

Wydarzenie inauguruje powstanie Polskiej Koalicji ZDROWE PŁUCA, której celem jest wzmocnienie systemowych aspektów diagnostyki i leczenia chorób płuc w Polsce, zarówno z perspektywy pacjenta, jak i systemu opieki zdrowotnej. Powstanie Koalicji zainicjowało Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, poza którym pierwszymi sygnatariuszami Koalicji zostało Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej, Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób płuc, Konsultant Krajowy w dziedzinie chorób płuc dzieci i Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc.

Debatę moderować będzie Aleksandra Kurowska, Redaktor naczelna portalu cowzdrowiu.pl.

Celem spotkania będzie ocena obecnych standardów opieki pneumologicznej oraz zdefiniowanie kluczowych wyzwań w tym obszarze. Wnioski z dyskusji posłużą do dalszych prac Koalicji nad wsparciem tworzenia polskiej strategii pulmonologicznej opartej na najlepszych praktykach. Podczas konferencji odbędzie się uroczyste podpisanie Deklaracji przez sygnatariuszy nowo powstałej Koalicji oraz zaproszenie kolejnych koalicjantów do dołączenia do inicjatywy.

Zapraszamy na powitalna kawę i rejestrację na godz. 10:30. Spotkanie zakończy się lunchem.

 

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -