Spotkanie „Polskiej Grupy ERS” powraca po 4-letniej przerwie
Spotkanie „Polskiej Grupy ERS” powraca po 4-letniej przerwie
06 grudnia 2023
Koleżanki i Koledzy!
Szanowni Młodzi Pneumonolodzy!
Jako Klub Młodych Pneumonologów Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc zapraszamy Was do czynnego udziału w spotkaniu „Polskiej Grupy ERS”, które powraca po 4-letniej przerwie!
Celem spotkania jest szeroka dyskusja nad zgłoszonymi abstraktami, podkreślenie silnych stron projektów, przedyskutowanie ewentualnych zmian i modyfikacji. Praca w małych grupach, opieka wykwalifikowanych i doświadczonych mentorów przełoży się na zwiększenie ilości akceptowanych i przyjmowanych abstraktów do prezentacji na Kongresie European Respiratory Society w Wiedniu, czy European Sleep Research Society w Sevilli.
Jeśli prowadzisz badania naukowe i masz już wstępne wyniki lub przeciwnie: utknąłeś/-aś w ślepej uliczce i zastanawiasz się, który kierunek obrać – to spotkanie jest dedykowane dla Ciebie!
A może praca naukowa nie jest Twoim oczkiem w głowie, a pneumonologia to dla Ciebie przede wszystkim praktyka?
Tegoroczne spotkanie „Polskiej Grupy ERS, ESRS” zostało poszerzone o aspekt kliniczny. Jako Młodzi Pneumonolodzy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podstawą nauki pneumonologii jest analiza przypadków klinicznych, w tym także dostrzeganie własnych ograniczeń, analiza i wyciąganie wniosków na przyszłość.
Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w sesji opartej na prezentacji „Case study – studium przypadku”. Powtórzenie schematów diagnostycznych, wdrożenie rozwiązań terapeutycznych, czy dyskusja o własnych lub organizacyjnych ograniczeniach pozwolą nam na lepszą i bardziej efektywną opiekę nad naszymi chorymi. Ważne, aby te przypadki kliniczne spełniały poniższe kryteria:
⦁ odpowiadały codziennej praktyce klinicznej, a nie sytuacjom raz na wiele lat;
⦁ lepiej, gdyby nie miały rozwiązania niż np. rozwiązanie na podstawie biopsji płuca;
⦁ były przygotowane maksymalnie prosto w oparciu o real-life dane z systemów komputerowych – wywiad, tak jak został zebrany, najważniejsze wyniki laboratoryjne, zgrane TK klp w plikach DICOM – do spokojnego odtworzenia wszystkim oraz badania czynnościowe;
⦁ nie ma konieczności pisana wstępów, dyskusji, szukania w piśmiennictwie czegokolwiek, tylko to co w punkcie powyżej;
⦁ odpowiadały Waszym problemom;
⦁ i najważniejsze nie wstydzimy się, że mamy problemy diagnostyczno-lecznicze i nie chcemy wykazać, że robimy coś lepiej niż inni!!! Chodzi o wspólne i szczere przedyskutowanie sytuacji klinicznych, które spotykamy w codziennej praktyce pulmonologicznej.
Mamy nadzieję, że spotkania „Polskiej Grupy ERS” staną się przestrzenią do ożywienia dyskusji naukowej Młodych Pneumonologów, jak i tej codziennej – klinicznej. Celem pośrednim spotkania jest budowanie sieci wzajemnej współpracy, wymiany doświadczeń czy wielogodzinne dyskusje o pracy klinicznej z panoramą ośnieżonych gór, w zimowym sweterku z kubkiem gorącej herbaty!
Spotkanie odbędzie w dniach 19-20 stycznia 2024 r. w hotelu „Country Club” w Jeleśni.
📣UWAGA – czekamy na nadesłanie abstraktów oraz zarysów przypadków klinicznych na: biuroptchp@ptchp.org do 4 stycznia 2024 do godziny godz. 23.59⏳
Widzimy się w styczniu!
Termin i miejsce
19-20 stycznia 2024
Hotel „Country Club” Jeleśnia
https://countryclub.pl/
Dodatkowe informacje
________________________________________
Opłata:
• 1000zł brutto (zawiera 23% VAT) dla lekarza niebędącego członkiem PTChP
• 800zł brutto (zawiera 23% VAT) dla członków PTChP (należących do PTChP przynajmniej do dnia 31.01.2024) i studentów medycyny
• 0 zł dla pierwszych autorów nadesłanych abstraktów lub pierwszych autorów przypadków klinicznych (członków PTChP należących do PTChP przynajmniej do dnia 31.01.2024 i studentów medycyny)
Oplata obejmuje: Koszt uczestnictwa, przerwy kawowe, dwie obiadokolacje, dwa noclegi w pokoju 2-osobowym (18/19 stycznia i 19/20 stycznia 2024)
Rejestracja: https://ptchp.sorga.pl/rekrutacja?r=Uczestnicy&Wydarzenie=15
Poniżej załączamy zaktualizowany program konferencji !!!