Wybory na Prezydenta European Respiratory SocietyWybory na Prezydenta European Respiratory Society

02 maja 2023


Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Członkowie Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

 

Z wielką radością i prawdziwym uznaniem pragnę podzielić się z Państwem wyjątkową informacją.  Pani Prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, wybitny specjalista chorób płuc, wieloletni członek Zarządu Głównego Towarzystwa została kandydatem na Prezydenta European Respiratory Society. To wyjątkowe wyróżnienie dla Pani Profesor i ogromna nadzieja dla naszego Towarzystwa oraz całego polskiego środowiska pneumonologicznego. Wybór Pani Profesor na stanowisko Prezydenta ERS byłby także olbrzymim wsparciem dla pulmonologii naszej części Europy.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą i rekomendacją dotyczącą poparcia kandydatury Pani Prof. Joanny Chorostowskiej-Wynimko w wyborach na Prezydenta European Respiratory Society.

Z Panią Prof. Joanną Chorostowską-Wynimko współpracuję od blisko 20 lat i z pełną odpowiedzialnością mogę Panią Profesor zarekomendować jako wyjątkowo aktywnego i zaangażowanego pracownika naukowego i dydaktycznego, wspaniałego organizatora i społecznika. Przypuszczam, że znający Panią Profesor Członkowie PTChP podzielają tę opinią. Jestem przekonana, że Jej praca na stanowisku Prezydenta ERS mogłaby nie tylko przyczynić się do aktywizacji polskich pneumonologow oraz pogłębienia integracji z ERS, ale także stanowić ważną wartość dodaną dla całego środowiska europejskich i światowych pneumonologów. Nie mam cienia wątpliwości, że w przypadku wyboru, Pani Profesor będzie godnie reprezentowała naszą Społeczność, a jako Prezydent ERS będzie wspierać aktywność naukową polskich pneumonologów i wzmacniać pozycję PTChP w ERS, a także powołaną przez PTChP Polską Koalicję ZDROWE PŁUCA w International Respiratory Coalition. Dlatego uprzejmie proszę o przyjęcie mojej prośby i rekomendacji poprzez oddanie głosu Panią Prof. Joanną Chorostowską-Wynimko.

 Każdy aktywny członek PTChP jest także członkiem European Respiratory Society. Państwa głos to szansa na kształtowanie przyszłości Towarzystwa poprzez wybór kierownictwa.

Liczy się aktywność każdego z nas. Nie możemy zmarnować naszego głosu.

Prowadzone drogą elektroniczną wybory już się rozpoczęły, a zakończą się 12 maja 2023. Informacje o wyborach zostały przesłane drogą mailową do wszystkich Członków ERS uprawnionych do głosowania na zgłoszonych Kandydatów. Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie  www.ersnet.org

Liczę na Państwa solidarność i aktywność.

                                                                                                                                                                                                         Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Czajkowska-Malinowska

Prezes PTChP

 

 

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -