Relacja z kongresu ERS 2023Relacja z kongresu ERS 2023

21 września 2023


Członkowie PTChP na kongresie ERS – relacja

W dniach 9-13 września 2023 odbył się po raz 33 Międzynarodowy Kongres European Respiratory Society  (ERS) – największe wydarzenie naukowe w Europie, podczas którego prezentowano najnowsze osiągnięcia medycyny i nauki dotyczące chorób płuc.

W sobotę 9 września uczestniczyliśmy w oficjalnej ceremonii otwarcia Kongresu ERS.

W ciągu pięciu dni w kongresie w Mediolanie uczestniczyło w sumie ponad 20 000 osób – na miejscu lub online. Polskę licznie reprezentowali członkowie PTChP z całej Polski. Mieliśmy wielu znakomitych reprezentantów naszego towarzystwa prowadzących wykłady, przewodniczących sesjom naukowym oraz prezentującym doniesienia naukowe w sesjach plakatowych i ustnych. Na kongresie pojawiło się 180 osób z Polski.

W tych dniach zabiegaliśmy też o interesy Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc w społeczności ERS. Braliśmy aktywnie udział w organizowanym na kongresie spotkaniu towarzystw narodowych.

Byliśmy też na spotkaniu z grupą International Respiratory Coalition, reprezentując Polską Koalicję Zdrowe Płuca.

Czwartego dnia Kongresu ERS 2023 odbył bieg w ramach #TakeTheActiveOption @#ERSCongress mający na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia płuc w ramach akcji ERS/ELF Healthy Lungs for Life. W biegu Take the Active Option uczestniczyło ponad 280 osób! Wśród nich – nasi reprezentanci: Sebastian Majewski, Ewa Miądlikowska, Karol Bączek, Szymon Skoczyński.

To był absolutnie fantastyczny początek dnia i przykład dla innych! Bardzo Wam dziękujemy!

Kongres ERS 2023 to było kolejne niesamowite spotkanie, kolejna wspaniała @EuroRespSoc konferencja. Nauka, wymiana doświadczeń, wiele nowych pomysłów, spotkanie kolegów i przyjaciół z całego świata, których łączy pasja do nauki i pneumonologii.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy byli na Kongresie ERS 2023! Mamy nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w przyszłym roku w Wiedniu na #ERSCongress 2024.

Osoby zarejestrowane na kongresie ERS 2023 będą miały dostęp do sesji, w których nie udało się uczestniczyć, za pośrednictwem platformy internetowej Kongresu: https://live.ersnet.org/home/ers/ers20 23/en-GB

Podzielcie się swoimi zdjęciami #HealthyLungsForLife oraz zdjęciami i wspomnieniami z Kongresu ERS 2023 przysyłając na adres: biuro@ptchp.org

 

Fotorelacja:

 

 

 

 

 

 

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -