Newsletter Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji 3/2022Newsletter Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji 3/2022

13 lipca 2022


Newsletter Sekcji ITiR nr 3/2022      kliknij w link 

Drodzy Członkowie Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji PTChP, Drodzy Czytelnicy Newslettera,

Czas wakacyjny to przede wszystkim okres zasłużonego odpoczynku, kiedy to na kilka tygodni chcemy zapomnieć o zmartwieniach, które niesie codzienna praca. Dlatego też, w tym wakacyjnym numerze naszego periodyku, Redakcja Newslettera przede wszystkim chciałaby życzyć Wam udanego wypoczynku.

Po wakacjach zapraszamy do dalszej współpracy. O jej formach będziemy Was informować, ale czekamy również na Wasze pomysły i propozycje. Jeśli widzicie jakąś szczególna potrzebę omówienia jakiegoś tematu, jeśli borykacie się z kłopotami organizacyjnymi na waszych oddziałach lub po prostu mieliście trudny przypadek kliniczny, kontaktujcie się z nami.  Będziemy starali się wspólnymi siłami znaleźć rozwiązanie i pomóc.

Zespół Redakcyjny

Aktualności 

Przygotowujemy dla Was jesienną serię warsztatów, na które już teraz zapraszamy. W ciągu najbliższych dni będzie możliwa rejestracja pod adresem: ptchp.org/edukacja/rejestracja/

Już teraz programy kursów są dostępne na stronie: ptchp.org/kursy/leczenie-ostrej-i-zaostrzenie-przewleklej-niewydolnosci-oddychania/

A więc po kolei, już we wrześniu, w dniach 22-24.IX, czyli wkrótce po kongresie ERS w Barcelonie, odbędzie się kurs dla zaawansowanych w zakresie nieinwazyjnej wentylacji. Podczas niego będziemy omawiali takie zagadnienia, jak eskalacja i deeskalacja terapii w zakresie wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej, metody nieinwazyjnego usuwania wydzieliny z dróg oddechowych, czy proces dekaniulacji tracheostomii i zmiany wentylacji na nieinwazyjną. Poza seminariami czeka na uczestników 6 h intensywnych warsztatów praktycznych w małych podgrupach. Poruszane problemy kliniczne będą omawiane głównie na bazie przypadków klinicznych. Dlatego zachęcamy Państwa do przesyłania do nas na poniżej podany adres e-mail Waszych przypadków. Te, które okażą się najciekawsze i będą miały największą wartość edukacyjną zostaną wybrane do przedstawienia w czasie kursu.

W dniach 14-16 października odbędzie się kurs z zakresu wentylacji domowej. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza lekarzy, którzy zajmują się lub planują rozpocząć leczenie chorych wentylowanych w warunkach domowych.

Na listopad zaplanowaliśmy trzydniowy (3-5.XI) kurs na temat leczenia ostrej hipoksemicznej niewydolności oddychania. Kurs ten jest nowością w szkoleniach prowadzonych przez Sekcję, ale wierzymy, że usystematyzowanie wiedzy w tym zakresie jak i opanowanie umiejętności praktycznych różnych form tlenoterapii i stosowania dodatniego ciśnienia na pewno się przyda.

Serdecznie zapraszamy.

Adres e-mail, na który prosimy wysyłać przypadki:  aleksanderkania@interia.pl

 

 

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -