Konferencja „Niewydolność oddychania” – 13-14 października 2023 – BydgoszczKonferencja „Niewydolność oddychania” – 13-14 października 2023 – Bydgoszcz

30 sierpnia 2023


Zapraszamy na pierwszą w Polsce konferencję poświęconą w całości problemowi niewydolności oddychania.

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwszą w Polsce konferencję poświęconą w całości problemowi niewydolności oddychania, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 13-14 października 2023 roku.

Leczenie chorych z niewydolnością oddychania stanowi wyzwanie dla szerokiego grona lekarzy różnych specjalności: chorób płuc, ratownictwa medycznego, anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii, neurologii, medycyny rodzinnej, a także innych zawodów medycznych – pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów. Pandemia COVID-19 uwidoczniła niewiarygodne zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę w zakresie niewydolności oddychania, a szczególnie wentylacji mechanicznej. Strategie radzenia sobie z niewydolnością oddychania stale się rozwijają, dlatego istotne jest, aby klinicyści opanowali te umiejętności i byli na bieżąco z postępami technologii w tym obszarze medycyny.

Zamysłem wydarzenia jest przedstawienie aktualnej wiedzy dotyczącej opieki nad chorym z niewydolnością oddychania na każdym etapie jego leczenia – od chwili rozpoznania, poprzez transport medyczny, pobyt w szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale stacjonarnym czy w końcu w oddziale intensywnej terapii. Program konferencji skierowany jest do wszystkich zawodów zajmujących się pacjentami z niewydolnością oddychania – lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Planujemy omówić najistotniejsze zagadnienia, pogodzić przedstawienie najnowszej wiedzy medycznej z jej praktycznym, codziennym wymiarem klinicznym. Stawiamy na interaktywność wydarzenia, ważną rolę dyskusji i debaty.

W pierwszym dniu konferencji odbędą się warsztaty praktyczne, w trakcie których będzie można poznać różnorodne techniki diagnostyki, leczenia i monitorowania niewydolności oddychania. Pokażemy także nowoczesne narzędzia fizjoterapii wspierające leczenie niewydolności oddychania. Państwo będziecie mogli wybrać obszary zagadnień warsztatów, które Państwa najbardziej interesują. Połączenie umiejętności zastosowania aparatury medycznej z doświadczeniem eksperta klinicysty zagwarantuje Państwu możliwość poznania omawianych technik we wszelkich praktycznych aspektach.

Szczegółowy program wydarzenia: https://niewydolnoscoddychania.grupaconway.pl/

Serdecznie zapraszamy do Bydgoszczy!

Dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska
Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

Dr n. med. Aleksander Kania 
Przewodniczący Sekcji Intensywnej Terapii i Rehabilitacji PTChP

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -