7. Światowa Konferencja Rozstrzeni Oskrzeli7. Światowa Konferencja Rozstrzeni Oskrzeli

11 lipca 2024


W dniach 4-6 lipca 2024 roku w Dundee w Szkocji odbyła się 7. Światowa Konferencja Rozstrzeni Oskrzeli.

Konferencja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga coraz większą liczbę uczestników z całego świata. Od czasu kiedy w 2016 roku zorganizowano wydarzenie po raz pierwszy wydarzenie zupełnie zmieniło formę z elitarnej na dużą międzynarodową formę, która w tym roku zgromadziła ponad 700 uczestników. Konferencja otwiera lekarzom, badaczom i klinicystom drogę do udziału w inicjatywach Rising Star Researcher, otwierając szerokie możliwości zaprezentowania swoich badań międzynarodowej i doświadczonej publiczności.

Polska grupa badaczy w składzie: Dr J. Miłkowska-Dymanowska,  Prof. J. Szczegielniak, Prof. W. J. Piotrowski , Mgr M. Myszkiewicz , Mgr P. Katarzyńska, Dr K. Bogacz, Dr A. Kania prezentowała poster omawiający polskie wyniki badań dotyczące zastosowania terapii Simeox u chorych z rozstrzeniami oskrzeli. W sesji dotyczącej technik oczyszczania dróg oddechowych tematykę tę szerzej przedstawiał w formie wykładu Dr A. Kania.

Wiedza dotycząca postępowania w rozstrzeniach oskrzeli bardzo rozwija się w ciągu ostatnich lat. Wydaje się, że nowe terapie oparte m.in. o leczenie biologiczne to niedaleka przyszłość nowych sposobów na pomoc tej grupie pacjentów.

 

Program konferencji

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -