Zaproszenie do Sekcji Chorób RzadkichZaproszenie do Sekcji Chorób Rzadkich

07 czerwca 2024


Szanowni Państwo,
w imieniu członków Sekcji Chorób Rzadkich pragniemy wyrazić najserdeczniejsze podziękowania wszystkim uczestnikom sesji zorganizowanych przez Sekcję w trakcie XXXII Zjazdu PTCHP w Bydgoszczy w dniach 9-12.05.2024.

Sesje te, pomimo wydawałoby się niszowej tematyki, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Również na pierwszym spotkaniu Sekcji Chorób Rzadkich dopisywała frekwencja.
Tematy dotyczyły pulmogenetyki, diagnostyki i terapii chorób torbielowatych płuc, rozstrzeni oskrzeli, niedoboru alfa 1 antytrypsyny, rzadkich nowotworów, niedoborów immunologicznych. Podkreśla to, jak istotne jest promowanie, edukowanie oraz nawiązywanie współpracy lokalnej, ogólnopolskiej i europejskiej w obszarze rzadkich chorób. Taki właśnie jest zasadniczy cel naszej działalności. Aby cel ten realizować, potrzebujemy działać wspólnie. Zapraszamy więc osoby zainteresowane i chętne ze wszystkich Ośrodków w Polsce do aktywnego uczestniczenia w pracach Sekcji.

Prof. Elżbieta Radzikowska zadeklarowała, że będzie gromadzić deklaracje chętnych, ich zainteresowania oraz możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w ich miejscach pracy, by dać początek wymianie myśli i wspólnym projektom.
Prosimy o przesyłanie informacje na mail:
choroby.rzadkie@proton.me

Szczegóły działania sekcji pewnie omówimy w trakcie spotkań online.
Prosimy wszystkich chętnych o deklarację uczestnictwa w spotkaniach sekcji na stronie PTChP. Członkostwo należy wybrać po zalogowaniu się na indywidualnym koncie na stronie PTChP i wybraniu Sekcji Chorób Rzadkich spośród 3 możliwych na jakie pozwala regulamin. W przypadku trudności prosimy o kontakt z Biurem PTCHP

Z poważeniem
Sekcja Chorób Rzadkich

Powrót

Napisz wiadomość

Wyślij nam wiadomość z pytaniem, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

    * pola wymagane

    zamknij -